Dziewięciu męczenników salezjańskich, Słudzy Boży: ks. Franciszek Harazim SDB, ks. Franciszek Miśka SDB, ks. Ignacy Antonowicz SDB, ks. Ignacy Dobiasz SDB, ks. Jan Świerc SDB, ks. Karol Golda SDB, ks. Kazimierz Wojciechowski SDB, ks. Ludwik Mroczek SDB, i ks. Włodzimierz Szembek SDB, którzy zginęli in odium fidei – „z nienawiści do wiary” w niemieckich obozach zagłady – Auschwitz i Dachau – w latach 1941-1942, zostanie włączonych w poczet błogosławionych Kościoła katolickiego.
Beatyfikacja odbędzie się 6 czerwca 2026 roku w Sanktuarium św. Jana Pawła II na krakowskich Białych Morzach. Miejsce uroczystości to nie przypadkowy wybór, a nawiązanie do historii powołania kapłańskiego młodego Karola Wojtyły, parafianina z krakowskich Dębnik i świadka aresztowania sześciu z dziewięciu salezjanów-męczenników.
Uroczystość rozpocznie się o godz. 9.00 od modlitewnego czuwania. Eucharystia odprawiona zostanie o godz. 10.00. Przewodniczył będzie jej prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych, kard. Marcello Semeraro.
Dziękczynienie po beatyfikacji w naszej parafii będzie w niedzielę 21 czerwca o godz. 11.00. uroczystości będzie przewodniczył ks. Jarosław Pizoń – nowy Inspektor naszej prowincji. Serdecznie zapraszamy.